Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

// July 30th, 2012 // Lipoliza laserowa Warszawa

Problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej posiada wiele osób. Niektórym to w ogóle nie przeszkadza. To głównie mężczyźni, którzy na takie rzeczy nie zwracają uwagi. Kobiety patrzą w zupełnie inny sposób. Ciągle oglądają swoje ciało w lustrze i widzą, że coś jest nie tak. Nie można oczywiście popadać w przesadę ale czasami faktycznie można coś poprawić. Jeśli ćwiczenia fizyczne i zdrowe odżywianie nie są w stanie zapewnić satysfakcjonujących efektów, trzeba uciec się do bardziej nowoczesnych metod. Jedną z nich jest lipoliza. Dzieli się ją na dwa rodzaje – iniekcyjną i laserową. W tym artykule opiszemy pierwszą z nich – iniekcyjną.

Chyba najbardziej interesujące jest to, jak taki zabieg przebiega. Z pewnością potencjalny pacjent chce się dowiedzieć, czy taki zabieg jest bolesny i czy trzeba po nim leżeć w klinice. A może od razy można wyjść do domu? Wszystko zaczyna się od poważnej rozmowy z lekarzem, który ma uprawnienia do wykonywania zabiegu lipolizy. Być może okaże się, że dana osoba nie powinna poddawać się takiemu zabiegowi? Co może być tego powodem? Zacznijmy od bardzo ciężkich i nieprzyjemnych chorób, jakimi są stwardnienie rozsiane i padaczka. Do tego można dodać choroby nerek i wątroby. Jeśli ktoś zażywa leki rozrzedzające krew, również nie może przejść pozytywnej kwalifikacji. Bardziej banalnym powodem jest duża otyłość, karmienie piersią, ciąża i miejscowe infekcje skórne. Na podstawie tych informacji można samemu stwierdzić, czy nadajemy się do tego, by przejść zabieg lipolizy. Jeśli wszystko wykluczymy, wówczas możemy zacząć przygotowania do zabiegu.

Ktoś może sądzić, że jest to bardzo poważna operacja. Nic z tych rzeczy. To jest właśnie przewaga tej metody, na przykład nad liposukcją. Cały zabieg trwa bardzo krótko. Lekarz odkaża dane miejsce na skórze i podaje miejscowe znieczulenie. Następnie wstrzykuje odpowiednią ilość fosfatydylocholiny. W tym momencie można odczuwać pieczenie, a skóra robi się czerwona. To zupełnie normalny objaw i nikt nie powinien się tym przejmować. Lekki ból może być odczuwany przez 2 – 3 dni. Jest on do wytrzymania, więc niech nikogo to nie odstrasza. A teraz rzecz najważniejsza. Pacjent może wstać i iść do domu. Czy po liposukcji jest to możliwe? Oczywiście, że nie. Zabieg lipolizy powinno się wykonać 2 lub 3 razy, by efekty były widoczne i trwałe.

Tak w wielkim skrócie można opisać klasyczny zabieg lipolizy iniekcyjnej. W Polsce zabiegi te stają się coraz bardziej popularne ale największym uznaniem cieszą się w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej. Można nawet powiedzieć, że tam stało się to codziennością. Jeśli ktoś ma potrzebę poprawy wyglądu swojego ciała i chce uzyskać szybki efekt, bez wahania powinien się zdecydować na zabieg lipolizy. W kolejnym artykule opiszemy drugi rodzaj lipolizy laserowej, która jest równie interesująca.

1 odpowiedź to “Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?”

  1. Kamilla says:

    Bardzo dobry artykuł, ja zrobiłam sobie lipolizę laserową w Afrodyta w bluecity. Zabieg bezbolesny, trwa krótko, rekonwalescencja również bezbolesna, a efekty genialne! Znajomi nie mogli uwierzyć, że zabieg jest tak prosty, szybki a do tego cena jest niska. Cieszę się, że się na niego zdecydowałam.

Zostaw odpowiedź

*